EL YAPIMI DOĞAL SABUNLARI KULLANMANIZ İÇİN 12 NEDEN

EL YAPIMI DOĞAL SABUNLARI KULLANMANIZ İÇİN 12 NEDEN

Bunca yıllık iş tecrübemize rağmen, en sık yaşadıklarımız soru hala “Neden doğal sabun daha iyi?” şeklindedir.

Yüz ve vücutta 20 kişinin fazla kullandığı sadece doğal sabun maskesi. İlk öğrendiğim ürünüm. Cildim bu güzel sabunların faydalarına o kadar alıştı ki, diğer her şey cildimi tahriş ediyor. Sabunlarımız benimle gittiğim her yere seyahat ediyor. Hatta tek bedenleri artıkları çantamda saklıyorum ki, toplu lavabolarda kullanılabilirim! Aşağıdaki ülkelerdeki “nedenlerin” birçoğunun bazı doğal el yapımı sabun işletmesi için geçerli olabileceğine göre, ancak benim saygılarımla ve deneyimlediğim tek şirkete – CHAGRIN VALLEY’ye odaklanacağım. Yıllar boyunca doğal sabunlar hakkında birçok blog yazısı. Yerleştirmeyi sınırlamak isteyenler için bu blogların daha fazla bağlantılarını da dahil etmeyi amaçlıyor.

1. El Yapımı Doğal Sabun Aslında Sabundur

Süpermarket veya eczane raflarında dolaşırken, vücut çamaşırları olarak etiketlenmiş bir dizi bölüm bölümü; vücut yıkama, temizlik bezleri, cilt temizleme bezleri, deodorant sabunları ve hatta güzellik sabunları. Aslında hepsi maskelenmiş deterjanlardan uzak.

Bugün satın alma süreleri çoğu sabun ticari olarak üretilen kimyasal bir kokteyl içerir. Doğal değildir ve “sabun” bile değildir. İşte FDA’nın söyledikleri:

“Günümüzde çok az bulunan gerçek sabun var. Hem sıvı hem de katı olan çoğu vücut temizleyici esaslı sentetik deterjan ürünleridir. Deterjan temizleyiciler su içinde kolayca köpürürler ve yapışkanlar bir tortu oluşturmazlar, bu yüzden popülerdirler. Bazı bu deterjan ürünleri aslında “sabun” olarak pazarlanır ancak düzenleme tanımına göre gerçek sabun değildir.” Tüm sabunlar bir zamanlar el yapımıydı. Geleneksel sabun yapım yöntemi hala kullanılan soğuk proses yöntemidir .

2. Doğal Sabun Doğal Malzemelerden Yapılır

Doğal sabun kullanmanın en iyi nedeni içeriğidir.  Bir ürün, yalnızca onu yapmak için kullanılan malzemeler kadar iyidir. Cildi besleyen bileşenlerimiz USDA Organik Sertifikalıdır, sürdürülebilir bir şekilde üretilir, zulüm içermez ve etik olarak ticareti yapılır, ancak ticari “sabunların” çoğu aslında cilde hiçbir doğal fayda sağlamayan sentetik deterjanlardır. Kalıp sabun tariflerimizin her biri, besin açısından zengin, cildi besleyen sertifikalı organik yağların özel bir karışımıyla başlar.

Daha az rafine oldukları ve doğal besinlerini daha fazla korudukları için mümkün olduğunca daha maliyetli organik bakire, rafine edilmemiş yağlar ve tereyağı kullanıyoruz  . Bahçecilik sevgimizden ilham alarak,  doğallık sağlamak için çeşitli organik tereyağı, arındırıcı doğal killer, organik bitkiler, tohumlar, tahıllar, baharatlar, çiçekler, sebzeler, meyveler, çikolata ve saf bitkisel esansiyel yağlar ekleyerek her sabun kalıbını benzersiz hale getiriyoruz . renk, aromaterapi, doku ve nazik pul pul dökülme.

Özenli ve titiz sabun yapım sürecimizin sonucu, ellerinizde kremsi bir his uyandıran, muhteşem, uzun süre kalıcı bir köpük sunan ve cildinizi temiz, yumuşak, ipeksi ve ışıltılı bir şekilde sağlıklı bırakan hafif, zengin, nemlendirici bir sabundur. El yapımı doğal sabunlarımız, saf bitki bazlı yağlar, yulaf, bal ve keçi sütü gibi doğada bulunan malzemelerle küçük partiler halinde yapılır. Sonuç, cildiniz için mükemmel olan güvenli ve nazik bir üründür.

3. Doğal Sabun…

Kalıp sabunlarımız  yalnızca ihtiyaç duydukları bileşenleri içerir – sıvı vücut yıkama sıvılarının veya ticari kalıp “sabunların” raf ömrünü yıllarca uzatmak için ihtiyaç duyduğu ekstra koruyucular ve onları köpürtmek için köpük arttırıcılar içermez.

Doğal sabunlar şunları içerir:

 •  sentetik içerik yok
 •  yapay koku veya parfüm yok
 •  yapay renk yok
 •  deterjan yok
 •  sentetik koruyucu yok

Ticari kalıp sabunlar ve hatta “doğal” olarak satılan bazıları  Syndet  kalıplarıdır. Syndet, “sentetik” ve “deterjan” kelimelerinin bir araya gelmesiyle oluşan harmanlanmış bir kelimedir. Piyasadaki yeni şampuan kalıplarının birçoğunun aslında doğal sabun bazlı şampuan değil, sentetik maddeler olduğunu unutmayın. Nazik, cilt için güvenli bileşenler, doğal sabunun cildi kurutmadığı veya sentetik bileşenlerde sıklıkla görülen cilt tahrişine yol açmadığı anlamına gelir.

İnsanlara sık sık, doğal sabunlarımızda harika malzemeler kullanırken,  sabunumuzda OLMAYAN şeylerin de bir o kadar önemli olduğuna inandığımı söylüyorum! Kimyasallara bulanmış bitki yağları gibi tarımsal içeriklerle neden banyo yapmak isteyesiniz ki?

Ticari “sabunlar” kalıplarına yağ ve tereyağı eklerse, genellikle ultra rafine edilirler.

Rafine edilmemiş, işlenmemiş yağlar ve tereyağı çok daha pahalıdır ve doğal kokuları ve zengin profilleri nedeniyle sabun ve diğer cilt bakım ürünlerini formüle ederken çalışmak çok daha zordur. Bu nedenle, bir ürün shea yağı, zeytin veya doğal bitki yağları ile yapıldığını öne sürerken,  bu bileşenler o kadar rafine edilmiştir  ki artık “reklamı yapılan” cilt bakımı faydalarını sağlamazlar.

4. Doğal Sabunlar Nemlendiricidir

Ne yazık ki birçok insan, tüm kalıp sabunların cildinizi kurutacağına dair yanlış bir algıya sahip. Sorun şu ki, ticari kalıp “sabunların” çoğu gerçek sabun değil, deterjandır. Doğal sabunların nemlendirici olmasının üç ana nedeni vardır.

Bitkisel Yağlar ve Tereyağları ile Yapılan Doğal Sabunlar

Doğrudan doğadan elde edilen saf bileşenlerden yapılan doğal sabun, bugünlerde nadir bulunan bir bulgudur.

Ticari sabunlardaki güçlü deterjanlar bulaşıklar ve çamaşırlar için harika olabilir, ancak cildi kurutan ve egzama gibi tahriş olmuş cilt durumlarına katkıda bulunabilen doğal cilt yağlarını soyarlar. Kalıp sabunlarımız, ” süper yağlama ” adı verilen bir süreçte çok sayıda ekstra bitkisel yağ ve tereyağı ile formüle edilmiştir

Süper yağlama, bir sabun tarifi formüle edilirken ekstra yağlar (sıvı yağlar veya tereyağı) ekleme işlemidir, bu nedenle karışımda, kimyasal reaksiyon sırasında sodalı suyun reaksiyona girebileceğinden daha fazla yağ vardır. Bu işlem, bitmiş sabunda bir miktar katılmamış yağ bırakır, bu da doğal sabun kalıplarımızın üstün nemlendirme ve yumuşatma özelliklerine sahip olmasını sağlar. Kalıplarımızı çoğu sabun üreticisinden daha yüksek oranda aşırı yağlıyoruz. Fazladan yağ ve tereyağı eklenmesi bir kalıp sabunun raf ömrünü azaltabileceğinden, ticari sabunlar “sonsuza dek” raf ömürleri lehine nemlendirme özelliklerini feda eder.  

Gliserin, doğal el yapımı sabun tarifine eklenmez – doğal sabun yapım sürecinde oluşturulur!  Sabun yapımının kimyasal reaksiyonuna sabunlaşma denir  .   Sabunlaştırma tamamlandığında, bileşenler birleşir ve kimyasal  olarak sabun, gliserin ve biraz suya dönüşür. Değerli ve nazik bir yumuşatıcı olan gliserin,  havadaki nemi cilde çeken ve nemlendirici bir koruyucu tabaka oluşturan bir nemlendiricidir. Ticari sabun üreticileri sabunlarından gliserini çıkarıriki nedenden dolayı. (1) Fazla gliserin sabunun raf ömrünü azaltır ve (2) onu satabilir veya gliserinsiz deterjan “sabunu” kullandıktan sonra cildinizin ihtiyaç duyduğu losyon gibi daha yüksek fiyatlı ürünlerde kullanabilirler. Bunu düşün!   Ticari sabun şirketleri, cildinizi kurutan bir sabun oluşturan nemlendirici içeriği (gliserin) çıkarır ve sonra çıkardıkları gliserini size cilt nemlendirici bir losyon satmak için kullanırlar. Oldukça ustaca bir kar etme stratejisi!

Gliserin içermeyen sabunlar kuruyabilir ve sıklıkla kaşıntılı cilde katkıda bulunur. El yapımı sabun , zengin ve lüks bir köpük üretmeye yardımcı olan  tüm nemlendirici doğal gliserini tutar . Böylece cildi besleyen bileşenler, artı süper yağlama ve doğal sabunlaştırma, nemlendirici, doğal yağlar ve doğal gliserinle dolu bir sabun kalıbı oluşturur.

5. Kokulu Doğal Sabun Gerçek Aromaterapi Sağlar

Kokulu doğal sabunlar, koku yağları yerine saf esansiyel yağlardan yapılır ve aromaterapötik faydalar sunar. Esansiyel yağların sadece koku vermenin ötesinde faydaları vardır. Banyoya veya duşa girin ve derin nefes alın. Aromaterapinin faydaları, stresi azaltmaktan ruhunuzu canlandırmaya kadar her konuda yardımcı olabilir. Uçucu yağların kimyasal bileşimi bir laboratuvarda yeniden oluşturulamaz.

Koku yağları yapay olarak yaratılmıştır ve doğal bileşenlerden elde edilenler bile uçucu yağların terapötik avantajlarını sunmaz.  Sadece doğal botanik esansiyel yağlar, beyinde bedeni, zihni ve ruhu etkileyebilecek  çeşitli nörokimyasalların salınmasına neden olabilir . Sentetik koku yağları, bir çiçeğin veya bitkinin kokusunu taklit edebilir, ancak bunların aromaterapötik değeri yoktur. Ayrıca, bir etiket üzerindeki jenerik terim olan “koku” veya “parfüm”, 3.000’e kadar ayrı bileşenin varlığını gösterebilir ve FDA, şirketlerin ” koku”da ne olduğunu açıklamasını zorunlu tutmaz  çünkü bu bir “ticaret” olarak kabul edilir. gizli.”

6. Doğal Sabun Sağlıklı Cildin Korunmasına Yardımcı Olur

Vücudun en büyük organı olan cildimiz inanılmaz derecede gözenekli ve emicidir. Cildimize nasıl davrandığımız, genel sağlığımızın yanı sıra cildimizin görünümü ve verdiği his üzerinde de büyük bir etkiye sahip olabilir. Müşterilerin bize doğal sabunumuzun sadece ciltlerini iyileştirmekle kalmayıp aynı zamanda kaşıntı ve kuruluğu gidererek ve egzama, sedef hastalığı ve akne gibi cilt hastalıklarını hafifleterek hayatlarını iyileştirdiğini kaç kez söylediklerini sayamam.

Hassas cilde sahip bazı kişilerin cildi gerçekten hiç hassas değildir.

Derileri, sabunlarındaki veya diğer cilt bakım ürünlerindeki bazı kimyasal tahriş edici maddelere tepki veriyor. Basit doğal sabunlar birçok cilt tipi için daha yatıştırıcı olma eğilimindedir. Herkes sağlıklı bir cilt ister ve cildiniz sentetik kimyasalların hayranı değildir. Cildinizi tahriş etmeyen bir sabun bulmakta zorlanıyorsanız, basit bir doğal sabunun günlük kullanımına geçmek, başlamak için kolay bir yerdir. Cildiniz farkı söyleyebilir.

7. Doğal Sabun, Sentetik Köpük Arttırıcılar Olmadan Zengin Köpük Sağlar

İnsanlar kesinlikle kabarcıklı köpüğü sever. Sabunumuzun temizleme özelliklerini ürettiği köpük miktarıyla ilişkilendirmeye başlamış olsak da, bu bir yanılgıdır. Sabunun işini yapması için çok fazla köpük oluşturması gerekmez. 

Ticari markalar müşteri taleplerini karşılayarak para kazandığından, bol miktarda köpük köpüğü, herhangi bir ticari temizlik kişisel bakım ürününün önemli bir özelliğidir. Ticari sıvı ve kalıp sabunlardan bildiğimiz ve sevdiğimiz köpük, kabarcıklar ve köpük, yüzey aktif maddeler – sentetik köpük arttırıcılar, köpürtücü maddeler ve deterjanlar tarafından üretilir.

Bu kimyasallar genellikle Sodyum Lauril Sülfat (SLS) ve kuzenleri gibi petrol yan ürünleridir, vücut temizleme ürünlerine eklenmesi çok ucuzdur ve ayrıca cilt için oldukça kurur. Düzgün bir şekilde formüle edilmiş ve sertleştirilmiş bir doğal sabun kalıbı, köpük oluşturmak veya temizlemek için hiçbir sentetik katkı maddesine ihtiyaç duymaz çünkü  doğal sabun doğal bir yüzey aktif maddedir. Böylece yalnızca harika köpükler ve köpükler yapmakla kalmaz, aynı zamanda cildinizdeki yağlı kirleri doğal olarak temizlemeye yardımcı olur! Hindistan cevizi yağı, hint yağı gibi doğal içeriklerin yanı sıra tutulan doğal gliserin de zengin ipeksi bir köpük oluşturmaya yardımcı olur. Doğal bir sabundan elde edilen kremsi ipeksi köpük, ticari sabundan çok daha zengindir.

8. Doğal Sabun Ekonomiktir

Bazı tüketiciler, el yapımı sabunun maliyetinden vazgeçiyor. Muhtemelen bir kalıp doğal sabuna bakıp neden daha pahalı olduğunu merak ediyorsunuzdur. Yani,  sabun sabundur, değil mi? Her iki çubuk da cildinizi temizler, değil mi? Her iki çubuğun da cildi temizlediğini kabul etsem de, benzerlik daha ileri gitmez. Basitçe söylemek gerekirse, ticari sabunlar, laboratuvarda üretilmesi çok ucuz olan sentetik bileşenler içerir.

Ama burada düşünmeniz gereken bazı şeyler var!

Ticari sabun firmaları, raf ömrünü azalttığı için sabunlarında fazladan yağ veya gliserin istemezler. Cildinizi nemlendirecek bu ekstra yağlar olmadan, o losyon şişesine uzanmalısınız! Bu nedenle, bir kalıp sabun daha ucuz olsa da,  kuru, kaşıntılı cildinizin her yerine sürmeniz gereken tüm o krem ​​ve losyonun (ki bunlar da kimyasallarla doludur) fiyatına eklediğinizde maliyete ne olur?  ? Ayrıca köpük, renk, koku ve yıllarca raf ömrü oluşturmak için gereken sentetik bileşenlerin çoğunun cildi tahriş edici olduğu bilinmektedir.  Sabununuz tahriş olmuş cilt koşullarına neden oluyorsa, doğal bir sabuna basit bir değişiklik,  tahrişin giderilmesine yardımcı olmak için dermatoloğa veya reçeteli kremlere gitmeyi azaltabilir.Sıvı bir vücut yıkama kullanıyorsanız, ana bileşen sudur. Su için para ödüyorsun. Düzgün bir şekilde kürlenmiş bir sabun kalıbında çok az su kalır, bu da tam olarak ödediğinizin karşılığını aldığınız anlamına gelir. Doğal el yapımı sabunlar daha yüksek bir fiyat etiketi ile gelebilir, ancak cildiniz söz konusu olduğunda birçok fayda sağlar. Doğal sabunlar daha kaliteli içeriklerle yapılır:

 • Doğal ve organik yağlar ve tereyağı ile başlayarak
 •  Doğal sabunlara eklenen kokular, saf bitki esansiyel yağlarıdır, koku yağları veya “doğayla özdeş” yağlar DEĞİLDİR  .
 • Doğal sabun  renkleri  , sentetik mikalardan veya renklendiricilerden DEĞİL, doğal meyve sularından, çaylardan, baharatlardan, bitkilerden veya killerden gelir.

Cildinize ne sürdüğünüzün yanı sıra gerçekte ne için para ödediğinizi öğrenmek için en sevdiğiniz kalıp sabunların üzerindeki etiketlere bir göz atın.  El yapımı bir doğal sabun kalıbını ticari bir markayla karşılaştırırken eski “Ödediğinizin karşılığını alırsınız” sözünün doğru olduğuna inanıyorum  !

9. Doğal Sabunun Çevresel Etkisi Daha Az

Eylemlerimizin çevremizdeki dünya üzerinde derin bir etkisi olduğunu bilen Chagrin Valley Soap & Salve, her zaman farklı olmaya çabalamıştır. Daha iyi olmak istiyoruz. Vücudumuzu temiz tutmak için kullandığımız bir ürünün çevremiz için tam tersini yapmasını tuhaf buluyorum. Ticari “sabun” kalıpları veya yıkamaları ile banyo veya duş alırken, cildimizi kokular, boyalar, koruyucular ve deterjanlar gibi sentetik bileşiklerle kaplarız. Şimdi her gün ticari sabun kullanan milyonlarca insanı hayal edin. Birçoğu doğal olarak parçalanmayan bu kimyasalların hepsinin bir yere gitmesi gerekiyor. Kanalizasyonlarımızı foseptik alanlarımıza veya su arıtma tesislerimize akıtıyorlar.  Çalışmalar, bu kimyasalların genellikle su sistemlerimize karıştığını ve ekosistemlerimizde biriktiğini bulmuştur. Bu kimyasallar,  balıklardan kuşlara ve doğal yapraklardan çiçeklere kadar vahşi yaşamı etkiler. Sabunlarımız organik içeriklerle üretilmiştir. Organik bileşenler, organik tarım anlamına gelir ve organik tarım çevre için daha iyidir. Toprağımızı ve yeraltı sularımızı kirlenmeye karşı koruyarak ve sürdürülebilir kaynakların kullanımını ve toprak ve suyun korunmasını teşvik ederek çevremizin kalitesini artırır. Çevre söz konusu olduğunda, doğal bir kalıp sabun seçmenin başka faydaları da vardır. Ambalajlama! Bizimki gibi doğal sabun şirketleri , paketleme ve nakliye için çevre dostu malzemeler kullanma eğilimindedir  . Doğal sabun kalıplarımız, geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış geri dönüştürülebilir karton kutularda satılmaktadır. Ayrıca, sıvı bir duş jeli kullanırsanız,  bir yılda kaç tane plastik şişe ve pompayı çöpe atmış olursunuz?

Ayrıca, vücut yıkama sıvısı çoğunlukla su olduğundan taşınması daha ağırdır ve bu nedenle daha büyük bir karbon ayak izi oluşturur.

10. Doğal Sabunlar Eşsizdir

El yapımı doğal sabun yapıyorum. Yeni bir şey icat etmedim. Ama bildiğim şey, doğal sabunumuzun,  doğal ürünler yapma misyonunun yanı sıra tutkusu olan insanlar tarafından küçük partiler halinde üretildiği. Benim için sabun yapımı, mükemmelleşmesi yıllar alan bir bilim ve sanat sinerjisidir. Bu bir aşk emeğidir. Harika doğal ve organik içerikleri bir araya getirirken güzellikten veya kokudan ödün vermeyen sağlıklı sabun tarifleri oluşturmak için zaman ayırıyorum. Ticari sabunlar tipik olarak, bireysel cilt ihtiyaçları pahasına karı maksimize etmeye odaklanan şirketler tarafından toplu olarak üretilir. Onlar hakkında benzersiz bir şey yok. Chagrin Valley’de her bar türü için oluşturduğumuz formüller benzersizdir. Tariflerimiz, araştırma ve doğadan gelen malzemeler kullanılarak şirket içinde tasarlanmıştır. Elbette barlarımızın güzel olmasını isteriz ama konumuz bu değil. Renklerimiz, kokularımız ve dokularımız doğadan gelir. Cildinizi besleyecek ve gezegenimize karşı nazik davranacak harika sabunlar yaratmak için bitkiler ve çiçekler, sebzeler ve meyveler, sürdürülebilir yağlar ve tereyağı ve saf esansiyel yağlar gibi sertifikalı organik içerikler kullanıyoruz. Cilt tipiniz veya kişisel tercihleriniz ne olursa olsun,  sizi bekleyen doğal sabun kalıplarımızdan biri var. Çeşitliliği seviyorsanız el yapımı sabun sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Cildinizin vücudunuzun en büyük organı olduğu düşünülürse, ona nazik davranan doğru sabunu keşfetmek gerçek bir zevktir.

11. Bir Doğal Sabun Şirketi Sosyal Bilince Sahiptir

Eminim ki sosyal vicdana sahip bazı büyük ticari sabun şirketleri vardır, ancak doğal sabun üreticileri dünyaya ve tüm canlılara azami saygı duyma eğilimindedir. Çevresel yönetim bizim için moda bir kelime değil. Bu bir konuşma konusu değil, siyasi bir duruş değil, optikle de ilgili değil!

 • Organik tarımı destekleyen organik içerikler kullanıyoruz 
 • Sıçrayan Tavşan Sertifikalıyız– Zulüm İçermiyoruz
 • Hurma yağımız ve diğer bileşenlerimiz  sürdürülebilirlik sertifikasına sahiptir.
 •  Mümkün olduğunda Adil Ticaret satın alıyoruz 
 • Ürünlerimiz biyolojik olarak parçalanabilir ve geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir malzemelerle minimum düzeyde paketlenmiştir.
 • Ambalajımız %99’un üzerinde plastik içermez
 • Doğal içeriklerimiz ekosistemlerimize sentetik kimyasallar katmayacak

Chagrin Valley Soap & Salve’nin ayırt edici özelliği, doğal olan her şeye sevgi ve saygıdır. Daha nazik ve daha nazik bir yaşam tarzına olan bağlılığımız, yaptığımız şeyi neden yaptığımızın büyük bir parçasıdır.

12. Küçük Bir İşletmeyi Destekliyorsunuz

Bu blogu okuyorsanız, sizi küçük işletmeler için alışverişin önemli olduğuna ikna etmem gerekmiyor. Satın alma işleminiz gerçekten bir fark yaratıyor. El yapımı bir kalıp doğal sabun satın aldığınızda, ürettikleri ürünlere gerçekten önem veren ve onlara inanan küçük bir işletmeyi desteklemiş olursunuz. Small Business Association’a göre, Amerika’nın 30 milyon küçük işletmesi, bu ülkede iş yaratmanın ve ekonomik büyümenin motorudur, Birleşik Devletler’deki her üç yeni işten yaklaşık ikisini yaratır ve ulusun iş gücünün yarısından fazlasını istihdam eder.”

Küçük işletmeler, kurullar veya hissedarlar tarafından değil, insanlar tarafından yönetilir. Genellikle, aksi takdirde düzenlenmiş bir dünyaya yaratıcı bir tazelik getiren girişimcilerdir.  Chagrin Valley Soap & Salve’de küçük partiler halinde el yapımı doğal sabun üretiyoruz ve maksimum tazelik, tutarlılık ve mükemmellik sağlamak için tüm süreci denetliyoruz. Cildiniz için saf bir besin olarak düşünün!


Çözüm

Doğal sabun, bileşiminden cilde ve sağlığa olan faydalarına, çevre üzerindeki etkisine kadar, ticari sabundan çok farklıdır. Bir parti soğuk işlem doğal sabun üretimine gösterilen özen ve dikkat seviyesi, ticari sabunlarda benzersizdir. Küçük bir işletmenin hedefleri ve misyonu da büyük bir şirketinkinden oldukça farklıdır. Doğal sabunlar gerçekten sabundur. Tarifler, sağlıklı cildi destekleyen harika köpüren yumuşak bir sabun üretmek için asırlık bir süreçte sürdürülebilir, çevre dostu doğal ve organik içerikler kullanır.  Duyularınızı doğal aromaterapi ile şımartın, cildinizi nemlendirin ve  cildinize sürdükleriniz hakkında iyi hissedin . Bir kalıp el yapımı doğal sabun kullanarak çok basit bir yaşam zevkini kucaklayın. Bu küçük değişiklik cildinizin güzel bir şekilde bakımlı kalmasını sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda gezegenimizin biraz daha mutlu olmasına yardımcı olacaktır!

Cildiniz farkı fark edecek ve cildiniz size teşekkür edecek.

Referanslar:

Scan the code